top of page

AKMENS GRIEŠANA

Akmens griešana – izveido dekoratīvu bareljefu uz akmens virsmas. 

Dekoratīvi bareljefi, kas rotā ēku akmens fasādes, logu, durvju aplodas, piešķir īpašu klasisku akcentu. Uzņēmumā AP LABRADOR pēc pasūtījuma var izveidot bareljefus uz akmens virsmām un veikt piegādi uz jebkuru Eiropas valsti. 

Bareljefs tas ir 2D formātā uz akmens virsmas izgriezts zīmējums – dzīvnieka vai cilvēka atveids, tas var būt jebkāds dekoratīvs elements, piemēram, informatīvas sienas/durvju plāksnes vai piemiņas plāksne pēc pasūtītāja vēlmēm. Uzņēmumam AP LABRADOR ir 30 gadu pieredze dažādu dekoratīvu rotājumu griešanā uz akmens virsmām. Savulaik dekorējumi tika griezti ar roku. Tagad uzņēmums akmens griešanai izmanto mūsdienīgu CNC akmens griešanas iekārtu – līdz ar to dekoratīvus bareljefus uz akmens var izgriezt ļoti precīzus, vienādus. 

Uzņēmumi pēc pasūtījuma veic bareljefu griešanu uz sērijveidā ražotiem akmens elementiem, kā arī bareljefus var izgriezt uz unikāliem akmens elementiem, piemēram, uz piemiņas plāksnes. Bareljefu griešana ir izdevīga pasūtītājiem Eiropas valstīs, piemēram, Skandināvijā, Itālijā, Vācijā. Šajās valstīs bareljefi uz akmens virsmām ir iecienīts dekoratīvs elements, savukārt to izveides izmaksas Latvijā ir salīdzinoši lētākas.

Bareljefus var izgriezt uz jebkāda akmens virsmas – Ziemeļeiropas valstīs, tai skaitā Latvijā akmens griešanu biežāk veic uz travertīna, granīta u.c. Bareljefus var griezt arī uz marmora. Šis akmens ir salīdzinoši mīkstāks, līdz ar to akmens griešana būs ātrāka un finansiāli izdevīgāka. 

Akmens griešana – kas nepieciešams, lai izgriezu bareljefu? 

Lai izveidotu bareljefu uz akmens virsmas, parasti pasūtītājs iesniedz 2D programmā izstrādātu projektu “OBJ” vai “STL” formātā . Uzņēmums AP LABRADOR parasti pārliecinās, vai, izstrādājot pēc klienta iesniegtā projekta, bareljefs uz akmens virsmas būs tieši tāds, kā tiek gaidīts, un informē pasūtītāju par niansēm vai nepieciešamajām izmaiņām. 

Topošā bareljefa skici un projektu var arī izstrādāt uzņēmumā AP LABRADOR. Taču tad pasūtītājam jārēķinās ar papildus izmaksām, laiku saskaņošanai u.c. 

Bareljefus var griezt uz pasūtītāja akmens, kā arī uzņēmums AP LABRADOR var nodrošināt akmens materiālu - nepieciešamā veida, lieluma, biezuma. Akmens tiek piegādāts pēc pasūtījuma, un ir jārēķinās, ka piegāde var aizņemt laiku, dažkārt pat vairākus mēnešus. 

Bareljefu griešanas izmaksas tiek rēķinātas par iekārtas stundas darbu (viena stunda no 30,00 eiro pluss PVN). Taču jārēķinās arī ar papildus izmaksām, akmens pirmsapstrādes un pēcapstrādes – slīpēšanas, pulēšanas.

Ja nepieciešams, var tikt veikta arī akmens plāksnes ar bareljefu uzstādīšana. 

Uzņēmums AP LABRADOR nodrošina gatavās produkcijas piegādi uz jebkuru Eiropas valsti. Tiek veikta speciāla iepakošana un piegāde atbilstoši nestandarta kravas prasībām, izmantojot paletes, troses u.c. Pasūtītājs var būt drošs, ka akmens izstrādājums nonāks gala mērķī ideālā stāvoklī. 

Uzņēmums AP LABRADOR vienojas ar pasūtītāju par termiņu, kurā tiks izpildīts pasūtījums. Tomēr jārēķinās, ka izpildes termiņu var ietekmēt no uzņēmuma neatkarīgi faktori, piemēram, nepieciešamā akmens piegāde, uzņēmuma noslogojums, u.c. 

Tādēļ, ja vēlaties veikt bareljefu uz akmens virsmas, lūdzam sazināties ar uzņēmumu AP LABRADOR, lai vienotos par pasūtījuma niansēm un sagatavotu cenu piedāvājumu.

Ar lielu atbildības sajūtu uzņemamies veikt jebkuru Pasūtītāju  uzticēto darbu  – izgatavot pieminekli vai pieminekļu kompozīcijas, veikt kapavietu labiekārtošanu, restaurācijas darbus.

bottom of page