top of page

KAPU SĒTIŅAS

Kapu sētiņa ir viens no elementiem, par kuru parasti sāk domāt kapa vietas iekārtošanas procesā. Kādu kapu sētiņu izvēlēties – granīta, betona vai metāla? Viss atkarīgs no pasūtītāja vēlmēm un iespējām – granīta kapu sētiņa būtībā kalpos mūžīgi, jo tā ir no akmens. Protams, mēdz būt dažādi ārkārtas apstākļi, piemēram, kapu sētiņai var uzkrist koks, un teorētiski tad var sašķelt arī granītu.

Granīta kapu sētiņa ir vērtība, un kapsētās tās mēdz zagt. Tāpēc ieteicams uz katra sētiņas elementa iegravēt aizgājēja vārda vai uzvārda pirmos burtus vai arī kādu simbolu, pēc kuriem kapu sētiņu varētu atpazīt. Standarta granīta sētiņa ir 8 centimetrus augsta un 5cm plata. Taču, protams, pēc pasūtījuma to var veidot neierobežoti augstu, biezu, platu un vēlamās formas. Granīta sētiņu mēdz kombinēt ar dekoratīviem elementiem, piemēram, klucīšiem. 

Ja tiek uzstādīta betona kapu sētiņa, ar laiku tā nolietosies. Taču kopumā kalpos 20-30 gadu. Betona sētiņa ir ap 10 centimetru augsta.

Granīta un betona kapu sētiņu parasti uzstāda uz betona pamata jeb fundamenta, kuru ielej pirmo, lai iezīmētu kapa vietas robežas. 

Kapa vietas ierīkošana jāsāk ar perimetra - fundamenta un kapu sētiņas izveidi. Cilvēki kļūdaini mēdz sākt ar kapa pieminekļa uzstādīšanu. Tad var gadīties, ka kapu pieminekli nāksies demontēt, jo tas traucēs sētiņas uzstādīšanas procesā. 

Uz fundamenta balstīta kapu sētiņa ir daudz stabilāka. Uzstādot bez fundamenta, kapu sētiņa laikā gaitā var kļūt nestabila, sasvērties, jo kapa vietas reljefs mainās. 

Ja veidojat metāla kapu sētiņu, fundaments nav nepieciešams. Metāla kapu sētiņu bieži izvēlas tad, ja vēlas augstāku nožogojumu. 

Kāpēc kapu sētiņu pasūtīt izgatavot MEMORAL?

Uzņēmumam MEMORAL ir vairāk par 20 gadu pieredze, ļoti laba reputācija un klientu atsauksmes. Ja radīsies nepieciešamība, vienmēr varēsiet vērsties uzņēmumā, lai saņemtu konsultāciju un vajadzības gadījumā arī garantiju. 

Uzņēmumā MEMORAL pirmā iemaksa jebkuram pakalpojumam ir 30%. Pilna maksa par pakalpojumu jāmaksā tad, kad tas ir pilnībā pabeigts. 

Pilns pakalpojumu cenrādis ir publicēts uzņēmuma mājas lapā. 

Ja vēlaties izgatavot individuālu kapu sētiņu, aizpildiet pieteikuma formu mājas lapā, sazinieties ar mums pa tālruni vai apmeklējiet gatavo ekspozīciju. 

Ar lielu atbildības sajūtu uzņemamies veikt jebkuru Pasūtītāju  uzticēto darbu  – izgatavot pieminekli vai pieminekļu kompozīcijas, veikt kapavietu labiekārtošanu, restaurācijas darbus.

bottom of page