top of page

KAPU PIEMINEKĻI

Kapu piemineklis ir piemiņa aizgājušajam cilvēkam. Ja vēlaties īpašu kapu pieminekli (tādu, kāds ir tikai viens vienīgs), uzņēmums MEMORAL spēj īstenot jebkuru ieceri. Savukārt, ja vēlaties kvalitatīvu, taču ātrāk un lētāk izgatavojamu kapu pieminekli – izvēlieties gatavu (apstrādātu) kapakmeni no ekspozīcijas un induvidualizējiet to ar īpašiem gravējumiem. 

 

Kapu piemineklis, kas asociējas ar  aizgājušo cilvēku 

Uzņēmumā MEMORAL, tā 20 gadu pastāvēšanas laikā, ir izgatavoti ļoti dažādi kapu pieminekļi pēc individuāla pasūtījuma. 

Visbiežāk individuāli pasūta izgatavot kapu pieminekļus, kas raksturo aizgājušā cilvēka būtību vai nodarbošanas. Piemēram, MEMORAL savulaik veidoja kapu pieminekli cilvēkam, kurš piedalījās Vanšu tilta būvniecībā, uz viņam veltītā kapu pieminekļa tika atveidots tilta siluets ar vantīm, pēc pasūtījuma tika arī izgatavots kapu piemineklis atvērtas grāmatas veidā u.c. 

MEMORAL var realizēt jebkuru ieceri, jo uzņēmumam ir sava akmens apstrādes darbnīca, un tajā tiek izmantotas mūsdienīgas iekārtas un tehnoloģijas akmens apstrādei. Piemēram, akmenī var izgriezt attēlu vai simbolu bareljefā (vizuāli izskatās kā 2d tehnoloģijā) vai arī bučardētu -  izcelt uz akmens simbolu, attēlu, tekstu.

MEMORAL sadarbojas ar pieredzējušiem māksliniekiem, skulptoriem, akmenskaļiem, pēc pasūtījuma kapa piemineklim var izveidot jebkuru formu un veidolu. 

Individuāls kapu piemineklis var tikt izstrādāts pēc pasūtītāja fotogrāfijas vai skices. Mākslinieks var arī izstrādāt individuālu skici pēc pasūtītāja vēlmēm.

 

Kapu piemineklis no gatavās ekspozīcijas 

Jūs varat izvēlēties kapakmeni no gatavās ekspozīcijas. Tās atrodas, Jaunciema, Pļavnieku, Bolderāja kapos, katrā ekpozīcijā ir vairāk kā 300 kapakmeņu. Ekspozīcijās esošie kapakmeņi ir no pieprasītākā akmens - melnā un sarkanbrūnā granīta, kalti, zāģeti+pulēti, kā arī Latvijas laukakmeņi u.c. 

Gatavajiem kapakmeņiem ir standarta formas – pusapaļi, kantaini, var izvēlēties zāģētus, pulētus u.c.  Ekspozīcijās esošie kapakmeņi  ir dažādu izmēru – mazi, vidēji, lieli. 

Dažkārt kapakmeņi jau ir ar gataviem zīmējumu - zariņu vai ziedu gravējumiem. Taču pēc Jūsu pasūtījuma jebkuram no izvēlētajiem gatavajiem kapakmeņiem var izveidot individuālu gravējumu - vārdu, uzvārdu, datumus, tekstu, simbolu, zīmējumu u.c. 

Kapu piemineklis no gatavās ekspozīcijas, bez šaubām, izmaksā lētāk, tas ir pieejams un gatavs uzstādīšanai daudz ātrāk.

 

Kapu pieminekļiem veic kvalitatīvāko apstrādi  

MEMORAL kapu pieminekļiem izmanto tikai pieprasītākos akmens veidus. Akmens apstrādi – pulēšanu uzņēmums veic savā darbnīcā ar kvalitatīvām tehnoloģijām. Tādēļ varat droši paļauties, ka kapu piemineklis laika gaitā saglabās glīto izskatu, pulējuma efektu. 

Latvijā bieži tiek piedāvāti iepriekš saražoti un apstrādāti kapakmeņi, kurus ieved no Indijas vai Ķīnas. Šāds kapakmens var izmaksāt lētāk, taču nereti apstrāde nav piemērota Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tādēļ kapu piemineklis laika gaitā var zaudēt pulējuma efektu, izbalēt. 

 

Kāpēc kapu pieminekli pasūtīt izgatavot MEMORAL?

 

MEMORAL ir stabils un uzticams uzņēmums. Ja rodas nepieciešamība pēc garantijas vai pēcgarantijas remonta, uzņēmums atsaucīgi palīdz risināt situāciju. 

MEMORAL veic kapu pieminekļu uzstādīšanu, kā arī vajadzības gadījumā vecās konstrukcijas demontāžu apbedījuma vietā. 

Varat iegādāties kapu pieminekli MEMORAL, nogādāt un uzstādīt to Jums nepieciešamajā kapsētā. 

​Ja vēlaties izgatavot individuālu kapu pieminekli, aizpildiet pieteikuma formu mājas lapā vai sazinieties ar mums pa tālruni vai arī apmeklējiet gatavo ekspozīciju. 

Ar lielu atbildības sajūtu uzņemamies veikt jebkuru Pasūtītāju  uzticēto darbu  – izgatavot pieminekli vai pieminekļu kompozīcijas, veikt kapavietu labiekārtošanu, restaurācijas darbus.

bottom of page