top of page

PIEMINEKĻU RESTAURĀCIJA

Lai arī dabiskajam akmenim-granītam ir ļoti daudz unikālu īpašību, tomēr arī to ilgtermiņā var nelabvēlīgi ietekmēt laika apstākļi, dabas stihijas vai vandālisms. MEMORAL piedāvā šo bojāto vai laika zoba skarto pieminekļu restaurāciju.

 

Dažkārt, bez pieminekļa atjaunošanas ,ir nepieciešams uz tā veikt arī papildus uzrakstu vai datumu  piegravēšanas darbus.  Visi šie darbi ir attiecināmi uz kapavietas atjaunošanu.

Akmens pieminekļu  restaurācijas process ir sarežģīts un to iedala vairākos posmos:

  • Vecā pieminekļa akurāta demontāža un nogādāšana akmens darbnīcas cehā;

  • Pieminekļa virsmas pārslīpēšana, noņemot visu iepriekšējo gravējumu;

  • Atkārtota nepieciešamās informācijas, portretu, dekoratīvo elementu gravēšana, pilnībā atkārtojot iepriekšējā gravējuma stilistiku (pēc nepieciešamības), neatkarīgi no tā sarežģītības pakāpes;

  • Nepieciešamības gadījumā jauna pieminekļa granīta pamata izgatavošana;

  • Restaurētā pieminekļa uzstādīšanā kapavietā.

Granīta izstrādājumu renovācija ir ļoti komplicēts darbs, tas prasa profesionālu pieeju, zināšanas, pieredzi un iekārtas. Tāpēc ir ļoti svarīgi pieminekļa restaurācijas darbu uzticēt uzņēmumiem ar kvalificētiem speciālistiem un akmens apstrādes iekārtām šai jomā.

Ar lielu atbildības sajūtu uzņemamies veikt jebkuru Pasūtītāju  uzticēto darbu  – izgatavot pieminekli vai pieminekļu kompozīcijas, veikt kapavietu labiekārtošanu, restaurācijas darbus.

bottom of page